"ТОЧКИ" ДОЧЕКАЮТЬСЯ "САПСАНІВ"

Автор: Анна БАБІНЕЦЬ, Андрій КОЛЄННІКОВ

КОМАНДУВАЧ РАКЕТНИМИ ВІЙСЬКАМИ ТА АРТИЛЕРІЄЮ РОЗПОВІВ ПРО СТАРІ ТА НОВІ РАКЕТИ

Бюро журналістських розслідувань "Свідомо" - спеціально для Defense Express

page 18

Командувач ракетними військами та артилерією Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Андрій Колєнніков

Наприкінці 2009-го року українське Міністерство оборони підписало меморандум про порозуміння з державним департаментом США. Він передбачає утилізацію ракетних комплексів "Скад" за рахунок американської сторони. Хоча "Скади" не стоять на озброєнні армії, розмови про їхню утилізацію знову загострили тему розробки українського оперативно-тактично ракетного комплексу. Про "Скади", які належить утилізувати, та про "Сапсан", який належить виготовити, ми розмовляли з командувачем ракетними військами та артилерією Сухопутних військ Збройних Сил України генералом-майором Андрієм Колєнніковим.

Чому саме зараз виникла потреба утилізувати "Скади"? Де і в якому стані вони перебувають?

Американська сторона заявила про готовність профінансувати роботи з утилізації цього комплексу - для недопущення розповсюдження ракетної зброї. Рішення про утилізацію приймалося вищим керівництвом держав. Щодо того, в якому вони стані... На озброєнні української армії їх зараз немає. Вони залишилися ще з радянських часів, тривалий час були на озброєнні. Але у 2007-му році вони були зняті з озброєння, зараз знаходяться на складах і базах. Крім того, у деяких військових частинах є окремі елементи цього комплексу. До нього входять не лише пускові установки та ракети - також такі засоби як обмивально-нейтралізуючі машини, заправники пальним, заправники окислювачем. їх можна використовувати як машини загального призначення. Хоча вони входять до складу комплексу.

Як буде відбуватися утилізація?

Ракети та пускові установки утилізуються, а засоби, механізми, які можуть використовуватися або в народному господарстві, або у Збройних Силах, залишаються. У них просто обрізають ракетні частини.

Скільки їх одиниць? Чи всі будуть знищені?

Щодо кількості, я не маю точних даних, бо вони перебувають на балансі Департаменту надлишкового майна. Але точно знаю, що утилізовані будуть всі. Немає сенсу у їхньому подальшому зберіганні.

Коли востаннє запускали "Скади"?

У ...

This is an article from EVXpress, a service of East View Information Services that allows you to search across more than 12 million journals and news publications for fee and immediately download full text using your credit card.
Price: $9.00
Delivery: immediate download or e-mail attachment
This content appears in EVXpress under license from the publisher. Inquiries regarding the content should be directed to the publisher directly.