• Literaturna Ukraina
  • 2003-07-10LUK-No. 027
  • Size: 3.8 Kbytes .
  • Pages:6.
  • Words: 520

ЖИВ У БОРОДЯНЦІ ПОЕТ...

Автор: Алiса ГУРИНОВА

Нещодавно у Будинку письменників України під егідою Німецького центру зустрічей "Сім'я", Спілки поляків України та Бородянської районної громадської організації "Берегиня" відбувся вечір пам'яті поета Флоріана Мілевського. Виставлялися також роботи його земляків - народних майстрів Людмили Вітковської і Франца Можаровського. Л. Вітковська представила свої картини, декоративно розписані дерев'яні мотрійки і писанки, а Ф. Можаровський - посуд, виконаний з коріння, трав і кори. Хто б міг подумати, що Бородянка Київської області так раптово заблищить талантами! Втім, не так уже й раптово. Імена митців ніколи не забувалися, і їхній хист було вже неодноразово поціновано, та, на жаль, не в тому масштабі, на який вони заслуговують. Наприклад, творчість Флоріана Мілевського майже не доступна читацькій аудиторії - його вірші видано лише двома малотиражними "метеликами".

Флоріан Цезарович Мілевський (1935-1994) народився в селі Макарівській Буді. Все життя був переконаним українцем, попри те, що сім'я його польського походження. Спочатку працював журналістом у макарівській районній газеті "Ленінська зоря", в бородянській - "Вперед". Потім, 1966 року, вдалося видати першу маленьку збірку поезій "Камінь цвіте іскрами", яку добряче пошматував конвеєр радянської цензури. У 1972 році виходить ще одна невелика книжечка віршів "Небо криничара". Вона також не вписувалася в річище тогочасної фанатично-патріотичної поезії СРСР, тому цензори повикидали з неї багато "зайвого".

Окрім поезії та журналістики, Ф. Мілевського приваблювало дослідження фольклору, історії українського народу, він збирав матеріали про голодомор 30- х років, записував свідчення очевидців. Його ініціативи залишалися без підтримки, Мілевський зневірився в людях і під тиском обставин зламався. Лише по смерті поетова родина дізналася про всі нюанси його переживань. Дочка Валентина знайшла рукописи батька з філософськими роздумами і тільки згодом збагнула їхню глибину. В день похорону батька вона дала собі слово зберегти й донести до людей його творчу спадщину.

This is an article from EVXpress, a service of East View Information Services that allows you to search across more than 12 million journals and news publications for fee and immediately download full text using your credit card.
Price: $9.00
Delivery: immediate download or e-mail attachment
This content appears in EVXpress under license from the publisher. Inquiries regarding the content should be directed to the publisher directly.