• Holos Ukrainy
  • 2004-08-27GUK-No. 158
  • Size: 5.3 Kbytes .
  • Pages:10.
  • Words: 709

Чи можна побачити політ кулі?

Автор: Віктор СКРИПНИК

На Вінницькому науково-виробничому підприємстві МВС України "Форт" запроваджено нові технології виготовлення стрілецької вогнепальної зброї. За їх розробку авторський колектив науковців і практиків торік удостоєно Державної премії у галузі науки і техніки.

Роботу вінницьких зброярів було представлено в розділі "закритих" тем. Окремі її елементи становлять державну таємницю. Тому Євген Боковий, головний інженер підприємства, один із дев'яти лауреатів, не вдаючись до подробиць, пояснив, що робота, над якою працювали багато років, охоплює одразу кілька напрямів. Найголовніший із них стосується розробки високих технологій у виготовленні стрілецької вогнепальної зброї. Йдеться, зокрема, про програмне забезпечення її балістичного проектування. А нова комп'ютерна методика реєстрації об'єктів дає можливість розгледіти їх навіть за швидкості руху до 2500 м/сек. Метод хіміко-термічної обробки деталей високо оцінили силовики, які користувалися пістолетом "Форт" у складних кліматичних умовах.

* * *

НВО "Форт" виготовляє 18 моделей пістолетів аналогічної марки власної розробки, помпові рушниці і 46 видів спецзасобів для силових структур. Колектив удостоєно нагороди за участь у Міжнародній виставці зброї в Абу- Дабі 2002 року. "Форт" виготовляє іменну вогнепальну зброю - відзнаку Президента. На підприємстві створено єдину в Україні експериментальну лабораторію для випробувань пневматичної зброї.

* * *

"Зарядка" для ока відеокамери

Ніяк не міг зрозуміти, чому Євген Боковий раптом почав говорити про... зарядку для ока. Мовляв, якщо людина потренує його за схемою: чорне-біле, чорне-біле, то якоїсь миті зможе побачити навіть те, чого раніше не вдавалося розгледіти. Як з'ясувалося далі, саме за таким принципом дослідники спробували перевірити "око" відеокамери. Їм потрібно було розгледіти політ кулі.

Вивели зображення на комп'ютер. Через відповідні проміжки часу, за якісь частки секунди, влаштували світлові спалахи: темне-світле, темне-світле. І, врешті-решт, як каже співрозмовник, змусили камеру побачити те, що хотіли побачити. Для чого все це потрібно?

- Вивчення характеристик польоту кулі, - каже Є. Боковий, - з'ясування того, як вона вилітає зі ствола, які робить оберти після вильоту, як летить далі - все це дуже важливо для визначення насамперед точності ураження цілі, а також сили самого удару.

This is an article from EVXpress, a service of East View Information Services that allows you to search across more than 12 million journals and news publications for fee and immediately download full text using your credit card.
Price: $9.00
Delivery: immediate download or e-mail attachment
This content appears in EVXpress under license from the publisher. Inquiries regarding the content should be directed to the publisher directly.