• Holos Ukrainy
  • 2006-03-30GUK-No. 058
  • Size: 5.8 Kbytes .
  • Pages:11.
  • Words: 841

Та, що увiчнює красу

Автор: Вiра ШПИЛЬОВА

Дивлюся на тоненькi пальчики моєї по-весняному тендiтної спiврозмовницi i мимохiть думаю: яка нелегка, нежiноча це робота - художник. Антонiна Штогрин-Анiсiмова провела сiм персональних виставок, п'ять iз них - за кордоном (чотири в Нiмеччинi). Титанiчна праця - облаштувати бодай одну. А натягти полотно, зробити пiдрамник... За кордоном їх купують, у нас - не всiм по кишенi. Антонiнi пощастило: пiд час виставки в Краковi, в українськiй Фундацiї святого Володимира, вона познайомилася з громадянином Нiмеччини, котрий цiкавиться мистецтвом на пострадянському просторi, особливо в Українi. Досить гарною росiйською мовою вiн зробив пропозицiю художницi. Усi клопоти з облаштуванням експозицiї новий знайомець узяв на себе. Антонiнi та її чоловiку Андрiю залишилося тiльки привезти свої твори.

Головне - принести квiти

- У галереях Нiмеччини переважають сучаснi напрями. Геть не так, як у нас. Реалiстичної школи просто немає. I нiчого близького до душi немає. З яким захопленням вони дивилися на мої роботи, як довго вiд них не вiдходили! Помiж виставками я також писала: у Берлiнi, Потсдамi, Бранденбурзi... Одна з героїнь моїх полотен, донька священника, була дуже зворушена. У неї таке живописне обличчя, а її ранiше малювали, як нагромадження геометричних фiгур...

До речi, майже всiх виставлених за кордоном полотен уже немає - їх у Антонiни купили просто з виставок. Залишила Тоня тiльки портрет своєї донi в образi Мавки. Його нiмецькi друзi вибрали для виготовлення афiшi, назвали "Блюмемедхен" - дiвчинка-квiтка. А виставка мала назву "Квiти з України".

- Коли я побачила, як бiля моїх робiт плачуть емiгранти, зрозумiла: я справдi привезла з собою часточку України. Закордоннi квiти зовсiм не такi, як нашi. Вони гарнi, бездоганнi, доглянутi за всiма вимогами агротехнiки, але... не пахнуть. Коли переносиш красу на полотно, вона має оселитися там цiлковито.

Сезон квiтiв у майстернi художницi, за яку править однокiмнатна квартирка, триває майже цiлий рiк, вiд перших до останнiх. "Вони здатнi зробити людину кращою", вважає мисткиня.

"Про Мурашка вголос не говори..."

This is an article from EVXpress, a service of East View Information Services that allows you to search across more than 12 million journals and news publications for fee and immediately download full text using your credit card.
Price: $9.00
Delivery: immediate download or e-mail attachment
This content appears in EVXpress under license from the publisher. Inquiries regarding the content should be directed to the publisher directly.